Parada me makina luksoze dhe fishekzjarrë/ Mijëra shqiptarë ‘zbarkuan’ në rrugët e Londrës për të festuar Pavarësinë, disa të arrestuar

parada me makina luksoze dhe fishekzjarre mijera shqiptare zbarkuan ne rruget e londres per te festuar pavaresine disa te arrestuar
parada me makina luksoze dhe fishekzjarre mijera shqiptare zbarkuan ne rruget e londres per te festuar pavaresine disa te arrestuar

Teksa mijëra shqiptarë zbarkuan në rrugët e Londrës Qendrore për të festuar ditën e Pavarësisë, duke hedhur fishekzjarrë dhe shishe, disa prej tyre janë arrestuar nga policia. Rrugët rreth Westminsterit u bllokuan nga turma që valëvitnin flamuj shqiptarë dhe ndiznin fishekzjarrë, me Audi, Mercedes dhe makina sportive të konvertueshme duke u parë duke lëvizur në trotuar dhe duke i rënë borive.

Daily Mail shkruan se disa njerëz u panë duke valëvitur flamuj teksa qëndronin nëpër çatitë e automjeteve në lëvizje, ndërsa qarkullimi i rregullt në përpjekje për të kaluar nëpër kryeqytet u ndal pasi tubimi shkaktoi mbylljen e rrugëve.
Policia Metropolitane konfirmoi se arrestoi shumë njerëz pasi disa njerëz hodhën fishekzjarrë drejt turmës, ndërsa të tjerë dyshohet se hodhën shishe drejt oficerëve. Policia lëshoi një urdhër shpërndarjeje në rrugët e Londrës qendrore, duke u dhënë oficerëve më shumë fuqi për t’i detyruar njerëzit të largohen nga zona ose t’i ndalojnë nëse refuzojnë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts