Paralajmëroi luftë kibernetike, Anonymous sulmon faqen e qeverisë çeçene

08:58 27/02/2022

Grupi i hakerave Anonymous pretendon se kanë rrëzuar website-n e qeverisë çeçene, 12 orë pasi aleati i Rusisë nisi të dërgonte trupa në Ukrainë.

Republika Çeçene është një ndër republikat e Rusisë. Lideri i saj, Ramzan Kadyrov, është një aleat i afërt me Putinin.

Anonymous deklaroi luftë ndaj Rusisë të premten dhe ka ndërmarrë disa sulme kibernetike ndaj qeverisë ruse./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.