Paralajmëron ministrja e Jashtme gjermane: Rusia do të përdorë refugjatët për të ndarë Perëndimin! S’i kursen kritikat për Serbinë

paralajmeron ministrja e jashtme gjermane rusia do te perdore refugjatet per te ndare perendimin si kursen kritikat per serbine
paralajmeron ministrja e jashtme gjermane rusia do te perdore refugjatet per te ndare perendimin si kursen kritikat per serbine

Ministrja e Jashtme gjermane, Analena Berbock ka paralajmëruar se Rusia mund të përpiqet të krijojë ndasi mes Perëndimit, duke përdorur refugjatët. Po ashtu ajo ka akuzuar Serbinë se ka lejuar një numër të madh emigrantësh të lëvizin.

Në kongresin e Partisë së Gjelbër. Berbock ka thënë gjithashtu se Rusia  po përpiqet të zgjerojë luftën ‘.hibride’

“Kjo luftë nuk bëhet vetëm me armë, por edhe me burime energjetike, për të cilat ne kemi gjetur një përgjigje. Por është bërë edhe duke përhapur frikë dhe duke shkaktuar përçarje dhe kjo është ajo që duhet ta parandalojmë”, tha ministrja e Jashtme gjermane.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts