Parku i argëtimit në Gjermani përfshihet nga flakët, retë e mëdha të tymit pushtojnë zonën

parku i argetimit ne gjermani perfshihet nga flaket rete e medha te tymit pushtojne zonen

Një zjarr masiv ka shpërthyer në Europa-Park, në Gjermani, i cili njihet si një nga parqet më të njohura të argëtimit në Europë,

Pamjet nga vendngjarja tregojnë shtëllunga të mëdha tymi që dalin nga parku, që ndodhet pranë qytetit të Freiburgut.

Ende nuk ka raportime për viktima, ndërsa nuk është mësuar as shkaku i shpërthimit të flakëve.

Mësohet se familjet që ndodheshin në ambientet e parkut janë larguar menjëherë nga zona, e cila është evakuuar, ndërsa shërbimet e urgjencës po punojnë për të vënë zjarrin nën kontroll.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts