“Parlamenti rol kyç për integrimin në BE”, ambasadori Soreca uron 140 deputetët dhe kryeparlamentaren e re: Të bashkëpunojnë për…

soreca

Pas konstituimit të Parlamentit të ri dhe zgjedhjes së kryeparlamentares Lindita Nikolla, ka ardhur reagimi nga ana e delegacionit të Europës.

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca ka uruar anëtarët e Kuvendit dhe kryeparlamentaren për marrjn e detyrës së re.

Përmes një postimi në Twitter, Soreca shkruan se roli i parlamentit është kyç për pranimin në BE.

Ai thotë se pret nga anëtarët e parlamentit që të bashkëpunojnë dhe të çojnë përpara integrimin.

“Urime Anëtarëve të Kuvendit të ri Shqiptar dhe Kryetares Lindita Nikolla. Roli i Parlamentit është kyç për pranimin në BE. Ne presim që të gjithë anëtarët e Parlamentit të bashkëpunojnë dhe të çojnë përpara integrimin, një përparësi gjithëpërfshirëse për njerëzit” – shkruan Soreca.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.