Partia e Lirisë thërret mbledhjen e parë të Komitetit Drejtues Kombëtar, votohet për Kryesinë dhe forumet e tjera drejtuese
Partia e Lirisë ka thirrur mbledhjen e parë të Komitetit Drejtues Kombëtar.

LSI konvente

Mësohet se ditën e mërkurë, më 2.11.2022, në orën 16:00, do të mbahet mbledhja e parë e Komitetit Drejtues Kombëtar të Partisë së Lirisë.

Në këtë mbledhje anëtarët e KDK-së do të votojnë për Kryesinë e Partisë së Lirisë dhe forumet e tjera drejtuese.

Të shtunën, u mbajt Konventa e PL ku u votua për Kryetarin e Partisë së Lirisë. Në votime morën pjesë 722 delegatë, nga të cilët 719 votuan pro kandidatit për Kryetar të Partisë së Lirisë, Ilir Metaj.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *