Pas 19 korrikut Britania liron masat, Johnson prezanton sot lehtësimet e reja

Pas dy javës Britania e Madhe do të marrë frymë lirshëm. Kjo vjen pas vendimit që kryeministri Boris Johnson pritet të shpallë sot, për heqjen e kufizimeve për shkak të situatës nga Covid-19.

Këto kufizime pritet të lehtësohen duke nisur nga 19 korriku.

Johnson pritet të shpallë masat si lejimin e qytetarëve plotësisht të vaksinuar që të udhëtojnë në vendet e listës së gjelbër pa pasur nevojë të vet-izolohen kur të kthehen; mbajtjen sipas dëshirës së maskave, përveçse detyrimisht në spitale dhe ambiente të tjera të kujdesit shëndetësor.

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *