Pas 9 orësh në SPAK, ish-ministri Beqaj flet për gazetarët: Ja për çfarë u pyeta

pas 9 oresh ne spak ish ministri beqaj flet per gazetaret ja per cfare u pyeta
pas 9 oresh ne spak ish ministri beqaj flet per gazetaret ja per cfare u pyeta

Ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj ka dalë pas 9 orësh pyetje nga ambientet e SPAK. Menjëherë pas daljes së tij ai ka dhënë një prononcim për mediat, ku zbuloi se për çfarë u pyet.

Ish-ministri Ilir Beqaj akuzohet për koncesionin e sterilizimit, ku ndër të tjera tha se gjatë kohës së auditimit ai nuk ka qenë ministër.

[embedded content]

“Që nga data 20 nëntor jam një person nën hetim. Kam deklaruar se jam në dispozicion të hetimeve. Patën një seancë pyetjes, kryesisht për ato që jam pyetur dhe më parë. Përveç përgjigjeve kërkuam hetimine disa gjëra të reja shtesë. Vë theksin se gjatë kohës së auditimit nga KLSH nuk kam qenë ministër.”, tha ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts