Pas akuzave për ngacmim seksual, jep dorëheqjen guvernatori i New York-ut Andrew Cuomo: Gjëja më e mirë që mund të bëj tani është…

Guvernatori i Nju Jorkut, Andrew Cuomo, ka dhënë dorëheqjen nga posti, pasi u zbulua se ngacmonte seksualisht disa punonjëse.

“Gjëja më e mirë që mund të bëj tani është të tërhiqem mënjanë”, tha Cuomo. Dorëheqja e tij hyn në fuqi për 14 ditë, ndërsa posti do i kalojë nënkolonelit Kathy Hochul.

Ish-guvernatori tashmë, është përballur me presion të shtuar nga qytetarët, por edhe nga vetë presidenti Joe Biden për t’u dorëhequr, pasi skandali që ai u përfshi, u konsiderua si i përmasave të mëdha.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.