Pas Albin Kurtit, Lajçak takon zëvendëskryeministrin e Kosovës: Diskutim i thellë mbi hapat e ardhshëm për dialog

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, i cili po qëndron në Kosovë, ka takuar edhe zëvendëskryeministrin Besnik Bislimin.

Përmes një statusi në Twiter, Lajçak bëri të ditur se ka biseduar për hapat e mëtutjeshëm rreth procesit të dialogut.

“Me Zëvendëskryeministrin e Parë dhe kryenegociatorin e Kosovës Besnik Bislimi, kisha një diskutim të thelluar për takimin e javës së kaluar në Bruksel dhe rreth përgatitjes për hapat e ardhshëm të procesit të Dialogut”, ka shkruar Lajçak.

Lajcc

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.