Pas apelit të bashkëshortes dhe reagimit të medias, Qeveria i mbulon shpenzimet e kurimit aktorit Genc Fuga

Qeveria shqiptare ka kaluar një fond për mbulimin e shpenzimeve të kurimit të aktorit Genc Fuga. Lajmi konfirmohet nga burime brenda Ministrisë së Shëndetësisë.

Kujtojmë se pak ditë më parë aktori iu nënshtrua një ndërhyrjeje urgjente pas një ishemie cerebrale. Ishte bashkëshortja e tij që përmes rrjeteve sociale kërkoi ndihmë nga miqtë e tyre për kontribut monetar, për mbulimin e operacionit me vlerë 19 mijë euro.

Lajmi më pas u shpërnda me shpejtësi në media dhe rrjete sociale, ndërsa sot ka ardhur dhe reagimi nga qeveria.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts