Pas BE-së dhe SHBA-ve reagon OSBE: Mbështesim zgjatjen e mandatit të institucioneve të Vetingut. S’ka plan B apo kthim mbrapa!
Prezenca e OSBE-së në Shqipëri i bashkohet deklaratës së Delegacionit të Bashkimit Evropian dhe të ambasadës së Shteteve të Bashkuara në mbështetje të zgjatjes të mandatit të institucioneve të Vetingut.

osbe

Ambasadori Del Monaco theksoi progresin e jashtëzakonshëm të arritur deri më tani në reformën në drejtësi dhe shprehu besimin e plotë për rezultate të mëtejshme në luftën kundër krimit dhe korrupsionit.

Sa i takon zgjatjes së mandatit të institucioneve të Vetingut, Del Monaco shtoi se nuk sheh ndonjë plan B apo kthim mbrapa në reformën në drejtësi.

osce 1

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *