Pas Kardhiqit, shpërthen zjarri edhe në Livadhja

pas kardhiqit shperthen zjarri edhe ne livadhja
pas kardhiqit shperthen zjarri edhe ne livadhja

Një tjetër vatër zjarri ka shpërthyer në Livadhja, bashkia Finiq, ndërsa vëmendja dhe angazhimi i zjarrfikësve ishte në Kardhiq, ku prej pasdites së djeshme shpërthyen flakët.

Vatra në Livadhja është shumë afër depos së ujit, ndërsa në vendngjarje kanë shkuar shwrbimet zjarrfikëse të Finiqit dhe të Sarandës.

Ndërhyrja në kohë bëri të mundur shuarjen e zjarrit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts