Pas Komisariatit, ndryshime dhe në Prokurorinë e Sarandë, transferohen 3 prokurorë

Pas Komisariatit të Policisë Sarandë, edhe Prokuroria do i nënshtrohet ndryshimeve në strukturën e saj.

Në mbledhjen e datës 27 qershor, Këshilli Lartë i Prokurorisë ka miratuar renditjen e Prokurorëve të cilët kishin kërkuar transferim në rrethet e tjera. Kështu në bazë të vendimit, pritet largimi nga Saranda i Prokuroreve Ilir Hoxha, Alba Dhima dhe Aurora Hajro.

Hoxha do të transferohet në Durrës ndërsa Dhima e Hajro në Vlorë. Vakancat pritet të zëvendësohen me magjistratët e rinj.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts