Pas konstituimit të Kuvendit, pritet votimi i qeverisë Kurti ll, Konjufca: Nuk e përjashtoj që të ndodhë pas disa orëve

KOSOVA

Mediat kosovare raportojnë se brenda disa orësh pritet të votohet qeveria Kurti ll.
Menjëherë pas konstituimit të Kuvendit, pritet që të mblidhet Kryesia e Re dhe më pas të votohet qeveria.

Kryetari i ri i Kuvendit, Glauk Konjufca ka bërë me dije se kohë marrin vetëm procedurat teknike tashmë, por nuk e përjashton që qeveria e re të votohet pas disa orësh.

Mediat kanë njoftuar se Kuvendi pritet të mblidhet sërish në orën 16:00.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *