Pas kryeministrit Johnson, Rusia shpall non grata edhe Mark Zuckerberg

Rusia ka ndaluar hyrjen në territorin e saj 29 figurave politike, mediatike dhe biznesore amerikane si përgjigje ndaj sanksioneve të SHBA-së për pushtimin e Ukrainës.

Mediat bejne me dije se mes personave të përfshirë në listën e zezë ruse, përveç nënpresidentes së SHBA-së, Kamala Harris dhe bashkëshortes së tij, është edhe presidenti dhe CEO i Meta, Mark Zuckerberg .

Kesaj liste i bashkohen edhe 13 personalitete te Britanise se Madhe bashke me Boris Johnson.

(BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.