Pas Lumir Abdixhikut, LDK zgjedh Kryesinë e Re, ja kush janë 4 nënkryetarët

KOSOVA

LDK është në reformim thuajse total pas humbjes në zgjedhjet e shkurtit, teksa sot ka zgjedhur Kryesinë e Re.

Pasi zgjodhën Lumir Avdixhikun, LDK sot ka zgjedhur Kryesinë e Re nga Kuvendi i Përgjithshëm i Partisë.

Tre nënkryetarët e rinj do të jenë Lutfi Haziri, Anton Quni , Gazmend Muhaxheri dhe Shqipe Mjekiqi.
Ndërkohë që Kosova i prin para zgjedhjeve lokale të vjeshtës, kryetari i ri Abdixhiku ka premtuar se do të reformojë edhe degët lokale si dhe nëndegët.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.