Pas Macron, Zelensky bisedë telefonike me Johnson, ja çfarë u diskutua

pas macron zelensky bisede telefonike me johnson ja cfare u diskutua
pas macron zelensky bisede telefonike me johnson ja cfare u diskutua

Kryeministri britanik Boris Johnson i tha presidentit ukrainas Volodymyr Zelenskiy se do të punonte me aleatët ndërkombëtarë për të marrë më shumë pajisje ushtarake mbrojtëse për të ndihmuar në konfliktin në Ukrainë .

“Udhëheqësit diskutuan nevojat urgjente të Forcave të Armatosura të Ukrainës dhe kryeministri u zotua të punojë me partnerët për të siguruar pajisje të mëtejshme mbrojtëse,” thuhet në deklaratën e lëshuar nga zyra e kryeministrit për telefonatën mes dy liderëve.

Me herët presidenti Zelensky pati një bisede me homologun e tij francez Macron.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts