Pas McDonald’s dhe Starbucks, Coca-Cola kundër pushtimit të Ukrainës, pezullon aktivitetin e saj në Rusi

Kompania Cola-Cola ka njoftuar se do pezullojë aktivitetin e saj në Rusi.

Kompania i është bashkuar një sërë kompanish të tjera të cilat kanë vendosur të pezullojnë aktivitetin e tyre në Rusi pas pushtimit në Ukrainë.

“Zemrat tona janë me njerëzit që po durojnë   sulmet tragjike, që po ndodhin në Ukrainë”, thuhet në deklaratën e kompanisë.

Ditëve të fundit ka pasur një presion të lartë ndaj kompanisë Coca-Cola në rrjete sociale për të dënuar agresionin rus.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.