Pas më shumë se 8 orësh debat, përfundon seanca plenare në Kuvendin e Kosovës, opozita akuza qeverisë së situatën në Veri

Pas më shumë se tetë orëve, ka përfunduar debati parlamentar për situatën në veri të Kosovës. Opozita ka hedhur kritika ndaj qeverisë për zhvillimet e fundit në katër komunat veriore. Ata kanë debatuar për sulmet nga protestuesit serbë, sanksionet nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mitrovicën e Veriut, Leposaviq, Zubin. […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts