Pas Navalnyt, Putin urdhëron burgosjen e një tjetër zëri opozitar/ Politikani i njohur shpallet ‘agjent i huaj’ nga Kremlini, ja akuzat që rëndojnë mbi të

pas navalnyt putin urdheron burgosjen e nje tjeter zeri opozitar politikani i njohur shpallet agjent i huaj nga kremlini ja akuzat qe rendojne mbi te
pas navalnyt putin urdheron burgosjen e nje tjeter zeri opozitar politikani i njohur shpallet agjent i huaj nga kremlini ja akuzat qe rendojne mbi te

Autoritetet ruse e kanë shpallur politikanin e opozitës Vladimir Kara-Murza një “agjent të huaj” dhe kanë urdhëruar paraburgimin e tij me pretendimin se ka perhapur informacion të rremë për ushtrinë ruse në mes të fushatës së saj ushtarake në Ukrainë.

Gjykata e rrethit Basmanny të Moskës urdhëroi që kundërshtari 40-vjeçar i Kremlinit të mbahet në burg deri më 12 qershor, tha avokati i tij Vadim Prokhorov në Facebook.

Prokhorov tha më herët gjatë ditës se Kara-Murza po përballej me akuza penale për përhapjen e informacionit të supozuar të rremë rreth fushatës ushtarake të Putinit në Ukrainë tek anëtarët e dhomës së ulët të Legjislaturës së Arizonës në mes të marsit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts