Pas një sherri jashtë banesës në Las Vegas, vritet me thikë gazetari investigativ, policia në kërkim të autorit

Gazetari investigativ, Jeff German është vrarë. Mediat e huaja shkruajnë se German është goditur me thikë jashtë shtëpisë së tij në Las Vegas.

Sipas autoriteteve gazetari është vrarë pas një sherri që dyshohet se është bërë jashtë banesës së tij, ndërkohë autori i vrasjes është në kërkim nga policia.

“Ne besojmë se sherri ka ndodhur jashtë shtëpisë”, u tha gazetarëve Dori Koren, një zëdhënëse e policisë në Las Vegas.

Ndërsa Glenn Cook, redaktori ekzekutiv i Revieë-Journal, tha se German nuk u kishte komunikuar drejtuesve të gazetave ndonjë shqetësim për sigurinë e tij ose ndonjë kërcënim të bërë kundër tij.

Jeff German punoi për revistën Review Journal për 12 vjet, dhe para kësaj ai kaloi dy dekada duke punuar për Las Vegas Dream.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *