Pas përgjimit të zyrtarëve politikë, FBI paralajmëron sulme kibernetike në “Tokio 2020”

FBI paralajmëron për sulme të mundshme kibernetike gjatë Lojërave Olimpike të Tokios.

Zyrtarët e njësisë së hetimit tregojnë se Lojërat Olimpike ofrojnë mundësi për të mbjellë konfuzion, për të kërkuar shpërblim dhe për të shtyrë përpara qëllimet e propagandës.

Për momentin nuk ka të dhëna për asnjë kërcënim konkret, por hakerat mund të synojnë të sulmojnë kryesisht media, hotele, mjete transporti, zyra biletash.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts