Pas polemikave me Brnabiç, Kurti kthehet nga Tirana, raporton sot për dialogun Kosovë-Serbi në Kuvend

KOSOVA

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të raportojë para Parlamentit dh deputetëve për dialogun me Serbinë.

Një ditë më parë në Samitin e Tiranës nuk munguan sërish polemikat ku u pa se klima e dialogut nuk është aspak e qetë.

Në Tiranë, Kurti dhe Brnabiç u ‘përplasën’ për statusin e shtetit të Kosovës, ndërkohë që më 15 qershor kryeministri i Kosovës do të takohet edhe me Presidentin Aleksandar Vuçiç në Bruksel, i cili kohët e fundit ka dërguar disa sinjale kërcënuese.

Gjithsesi sot në pikën e 4 të rendit të ditës në Kuvendin e Kosovës është në fokus dialogu dhe euria e tij

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *