Pas presidentes Vjosa Osmani, Palmer dhe Lajçak takohen me Kurtin

Zëvendësndihmësi sekretari i shtetit amerikan, Mathey Palmer së bashku me emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak pasi takuan presidenten Vjosa Osmani, kanë shkuar për takim me kryeministrin e Kosovës, Abin Kurti.

Palmer i cili është edhe emisar i ShBA-së për Ballkanin Perëndimor, gjatë ditës priti në takime të ndara edhe dy liderët e partive opozitare, kryetarin e PDK-së, Enver Hoxhaj dhe liderin e LDK-së, Lumir Abdixhiku.

Po ashtu Palmer është takuar edhe me kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakicc. Derisa, nesër së bashku me Lajçak do të mbajnë konferencë për medie.

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.