Pas presidentit Joe Biden edhe kryeministrin britanik, Boris Johnson e zë gjumi në konferencën e klimës

BRITANI E MADHE

Pas Joe Biden i cili ditën e djeshme dremiti në karrige për të paktën 22 sekonda gjatë konferenca së klimës sot një tjetër lider botëror e ka zënë gjumi gjatë konferëncës COP26 ne Glasgow.

I ulur pranë Sir David Attenborough dhe Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së Antonio Guterres, kryeministri britanik Boris Johnson shihet që gjatë gjithë kohës me sy të mbyllur dhe pa maskë. Fotot e 57-vjecarit kanë bërë xhiron e botës.

Konferenca COP26 ne Glasgow u përshkrua si shpresa e fundit për veprime serioze kundër ndryshimeve klimatike.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *