Pas protestave në Austri, kroatët marshojnë në Zagreb kundër masave kufizuese ndaj Covid-19: Stop Covid-Fashizmit

Pas protestave në Austri, edhe në Kroaci qytetarët kanë dalë kundër masa shtrënguese si pasojë e koronavirusit.

Që prej orë 15:00 prostestuesit janë bërë bashkë në Zagreb, duke bërë thirrje kundër masave epidemiologjike.

Protestuesit kanë marshuar nëpër rrugët e kryeqytetit kroat, ndërsa mbanin në duar pankarta me mbishkrimin “Unë nuk do të shkoj në kamp”, “Stop Covid-Fashizmit”.

Ucesnici Protesta

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.