Pas reagimit në disa prej parlamenteve Europiane, Zelensky video-mesazh edhe në Kuvendin e Shqipërisë

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky përmes një video-mesazhi do t’i drejtohet ditën e martë Kuvendit të Shqipërisë.

Kujtojmë se deri më tani Presidenti Zelensky i është drejtuar disa parlamenteve Europiane.

Më herët Zelensky ndërsa paraqiste situatën e luftës në Ukrainë, u ka bërë thirrje shteteve që të sanksionojnë Rusinë, ndërsa po ashtu ka ritheksuar kërkesën e tij drejtuar BE për anëtarësimin sa më parë të Ukrainës.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts