Pas rrëzimit të helikopterit, ministri noton 12 orë për të arritur në tokë

pas rrezimit te helikopterit ministri noton 12 ore per te arritur ne toke
pas rrezimit te helikopterit ministri noton 12 ore per te arritur ne toke

11:51 22/12/2021

Një ministër i Madagascanit ishte një nga dy të mbijetuarit që kishin notuar rreth 12 orë deri në breg pasi helikopteri i tyre u rrëzua në brigjet verilindore të ishullit. Serge Gelle, sekretari i shtetit për policinë e vendit dhe një oficer policie tjetër arritën në qytetin bregdetar të Mahambo të martën në mëngjes, me sa duket pasi u hodhën nga avioni, tha shefi i autoritetit portual Jean-Edmond Randrianantenaina.

Në një video të shpërndarë në rrjetet sociale, 57-vjeçari Gelle shfaqet i shtrirë i rraskapitur në një shezlong, ende me uniformën e tij të kamuflazhit.

“Koha ime për të vdekur nuk ka ardhur ende,” thotë gjenerali, duke shtuar se është i ftohtë, por jo i plagosur.

Mediat e huaja raportojnë se Gelle kishte përdorur një nga sediljet e helikopterit si një pajisje lundrimi. Gelle u bë ministër si pjesë e një riorganizimi të kabinetit në gusht pasi shërbeu në polici për tre dekada./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts