Pas shkarkimeve masive, Elon Musk “merr me të mira” stafin e Twitter, feston rekordin e ri të platformës

Edhe pse të shumtë kanë qenë ata që kanë parë me skepticizëm lëvizjet e Elon Musk, kryesisht shkarkimet e shumta që ai ka bërë së fundmi, duket se tashmë po merr “me të mira” stafin e tij të Twitter.

Pronari i ri sheh rezultate të mirë teksa ka nisur festën për rekordin e ri të0 platformës. Të mërkurën, ai me krenari tha se trafiku gjatë Kupës së Botës në Katar ishte rritur në gati 20,000 tweet në sekondë.

“Punë e shkëlqyer nga ekipi i Twitter që menaxhon këtë përdorim rekord,” shkroi ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *