Pas Shqipërisë, Varhelyi vijon vizitën në Kosovë, takon kryeministrin Albin Kurti

KOSOVA

Komisioneri i BE për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka lënë Shqipërinë për të vijuar me vizitën në Kosovë.

Ai të parin ka takuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti me të cilin ka mbajtur edhe një konferencë të përbashkët.

Vizita e Varhelyi shënon edhe ardhjen e vaksinave të para nga BE për Kosovën, teksa ai premton se po bëhen përpjekje për doza të tjera në të ardhmen.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.