Pas takimit me 43 deputetët opozitarë, Bardhi zbulon axhendën për sesionin e ri parlamentar: Do të ngremë 3 komisione. E papranueshme që…

pas takimit me 43 deputetet opozitare bardhi zbulon axhenden per sesionin e ri parlamentar do te ngreme 3 komisione e papranueshme qe
pas takimit me 43 deputetet opozitare bardhi zbulon axhenden per sesionin e ri parlamentar do te ngreme 3 komisione e papranueshme qe

Gazment Bardhi është ndalur për gazetarët, pas përfundimit të thirrur prej tij, ku morën pjesë 43 deputetë të opozitës.

Ai tregoi një pjesë të axhendës për sesionin e ri parlamentar, ndërsa shtoi se do të rikonceptohet komisioni i ri i reformës zgjedhore.

“Ishte një takim i nevojshëm, i vonuar i deputetëve të opozitës. Sot në takimin me 43 deputetë të PD-së, të Aleancës për ndryshim, kemi caktuar një pjesë të axhendës për sesionin e ri parlamentar. Synimi ynë janë zgjedhjet e lira dhe të ndershme. Është vendosur si prioritet i punës, të gjithë deputetët e opozitës, të atyre që e ndjejnë veten deputetë, duke vijuan punimet në Komisionet hetimore. Është e papranishme që opozita që ka denoncuar masakrën zgjedhore e 14 majit, që mos të çojë para një pjesë të interesit të opozitës.”, tha ai.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts