Pas takimit me Bashën, drejtuesja e OSBE-ODIHR në selinë rozë/ Bisedë me Ramën për zgjedhjet e 25 prillitDrejtuesja e Misionit të OSBE-ODIHR Ursula Gacek po zhvillon sot një takim në selinë rozë me kreun e PS-së dhe kryeministrin Edi Rama.

takimi

Në fokus të takimit janë zgjedhjet e 25 prillit, ku Gacek po njihet me pretendimet e udhëheqësve politik në Shqipëri.

Të hënën Gacek u takua me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha në selinë blu. Sjellim në vëmendje që sot ky i fundit foli sërish për një “masakër elektorale” në 25 prill.

Pritet që OSBE-ODIHR pritet që të nxjerrë raportin përfundimtar mbi zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri. Partia Socialiste rezultoi fituese e zgjedhjeve të 25 prillit me 74 mandate, por PD dhe LSI flasin për shkelje dhe parregullësi si dhe blerje votash.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *