Pas takimit me liderët e Prishtinës, Varhelyi: BE-ja çmon rreshtimim e Kosovës kundër Rusisë

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, gjatë vizitës së tij në Kosovë të enjten tha se porosia e qartë që vjen nga Kosova është se vendi është shumë i përkushtuar sa i përket përafrimit me Bashkimin Evropian. “Ju keni treguar zotimin tuaj jo vetëm me fjalë por edhe duke na bashkuar […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts