Pas takimit me shefen e OSBE-së në Tiranë, reagon Bardhi: Rama nuk lejon përfaqësimin e opozitës në komisionin e reformës zgjedhore

pas takimit me shefen e osbe se ne tirane reagon bardhi rama nuk lejon perfaqesimin e opozites ne komisionin e reformes zgjedhore

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, reagoi pas takimit me kryetaren në detyrë të OSB-së në Tiranë, duke akuzuar kryeministrin Edi Rama se nuk lejon përfaqësimin e opozitës në komisionin e reformës zgjedhore.

“Përfaqësues të opozitës u takuan sot me Kryetaren në Detyrë të Prezencës së OSBE-së zj. Pasztory. Riktheksuam se për opozitën Ref. Zgjedh është një pritoritet, që është bllokuar dhe po vazhdon të bllokohet nga Edi Rama, duke mos lejuar përfaqësimin e opozitës në këtë Komision”, sqaron Bardhi.

Gedqje2xgaa6loo
Gedqje2xgaa6loo
Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts