Pas tensioneve në veri të Kosovës, mblidhet Këshilli i Sigurisë

pas tensioneve ne veri te kosoves mblidhet keshilli i sigurise
pas tensioneve ne veri te kosoves mblidhet keshilli i sigurise

Pas tensioneve në veri të vendit, është mbledhur Këshilli i Sigurisë. Lajmin e ka bërë të ditur Zyra e Kryeministrit, ku ka njoftuar se pas kësaj mbledhje Kryeministri Albin Kurti dhe Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, do të mbajnë konferencë për media.

Konferenca do të mbahet në orën 12:30, raporton Express.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla mbajnë konferencë për media, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë”, thuhet në njoftim.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts