Pas trazirave në Veri, Turqia dërgon trupa ushtarake në Kosovë, në kuadër të KFOR-it

Turqia planifikon të dërgojë në Kosovë disa ushtarë të dielën dhe të hënën, si përgjigje ndaj kërkesës së NATO-s, për t’iu bashkuar forcës paqeruajtës të saj, KFOR, pas trazirave që kanë ndodhur në pjesën veriore të Kosovës, ka thënë Ministria turke e Mbrojtjes. Në një deklaratë të lëshuar të shtunën, ministria ka bërë thirrje për […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts