“Pas vdekjes së nënës, doja ta lija futbollin”, titullari i Sitit bën rrëfimin prekës në prag të sfidës në Champions

PANORAMA SPORT/ Sot është një nga pikat më të forta të skuadrës së Sitit, por Zhoao Kanselo ka dashur ta braktisë futbollin një dekadë më parë. Ai humbi nënën në një aksident tragjik një dekadë më parë.

siti

Filomena Kanselo mbeti viktimë e një aksidenti automobilistik pranë qendrës stërvitore të Benfikës në Lisbonë në vitin 2013, ndërsa mbrojtësi ishte ende adoleshent dhe luante për moshat e gjigantëve portugezë.

Kanselo, atëherë 18 vjeç dhe vëllai i tij Pedro ndodheshin gjithashtu në makinë në momentin e përplasjes, por fatmirësisht dolën prej andej me vetëm disa lëndime të vogla.

LEXO LAJMIN E PLOTE TE PANORAMA SPORT

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.