“Pasagjerët e Ballkanit Perëndimor mund të durojnë më mirë gjatësinë e gjatë të udhëtimit”, Rama: Autobusi i ngadalshëm i BE-së po bëhet një vend…

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me deklaratën e komisionerit Oliver Varhelyi sa i takon çështjes së integrimit.

Në një reagim në ‘Facebook’ Rama thekson se autobusi i BE-së po bëhet vend interesant për të qëndruar. Mes të tjerash Rama vlerëson kontributin e komisionerit Varhelyi, duke shtuar se ai nuk e zhgënjeu kurrë rajonin tonë.
“KOMISIONERI JONË që nuk e zhgënjeu kurrë rajonin tonë, veçanërisht në kohë të vështira????

Duhet pranuar se pas fjalimit të papritur të Presidentit Michel në Forumin Strategjik të Bled, autobusi i ngadalshëm i BE-së po bëhet një vend interesant për të qëndruar edhe pa një vend të lirë – pa dyshim që pasagjerët e Ballkanit Perëndimor mund të durojnë më mirë gjatësinë e gjatë të udhëtimit duke ndjekur një bisedë me zë të lartë mes djemve të ulur????
Le të dëgjojmë se çfarë ka më pas????????‍♂️”, tha Rama.

MESAZHI I VARHELYIT
“E mirëpres që Këshilli dëshiron të angazhohet më në fund dhe të bëjë një hap të madh për të realizuar #Zgjerimin. Komisioni Evropian ka qenë gjithmonë i gatshëm të bëjë çdo propozim që do të na çonte drejt Zgjerimit të vitit 2030.”, thuhej në mesazhin e Varhelyit.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts