Pasaporta e vaksinimit/ Zviceranët gjejnë mënyrën perfekte për t’iu shmangur kufizimeve, organizojnë piknik në rrugët e qyteteve, boshatisen baret dhe restorantet (Video)

Prej disa ditësh Zvicra ka ashpërsuar masat ndaj përhapjes së Covid-19 duke kërkuar “Pasaporta vaksinimi”  në të gjitha baret dhe restorantet.

Por qytetarët zviceranë kanë gjetur një mënyrë ideale për për të shijuar pijen dhe ushqimin në rrugët e Zvicrës edhe pse jo në restorante. Ata kanë organizuar piknik jashtë restoranteve duke i lënë ata pothuajse bosh.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.