Pastrimi i territorit/ Rama tregon bashkitë ‘kampione’: Cërriku, pionieri i ndryshimit të ri

pastrimi i territorit rama tregon bashkite kampione cerriku pionieri i ndryshimit te ri
pastrimi i territorit rama tregon bashkite kampione cerriku pionieri i ndryshimit te ri

Kryeministri Edi Rama në konferencën e fundvitit me gazetarët, ka treguar se cilat janë bashkitë model që i janë përgjigjur me seriozitet aksionit të pastrimit të territorit.

Ai përmendi Përrenjasin, Belshin, ndërsa veçoi si pionier të ndryshimit, Cërrikun.

“Prrenjas, Belshi, Cërriku, si pionier i ndryshimit të ri, që ne e kemi bërë përpjekje për ta motivuar këtë vit dhe do të vazhdojmë shumë fortë vitin e ardhshëm në vazhdim, për qendrat e kompostimit të mbetjeve bujqësore.”, tha ai.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts