Patos, numërohen 19 kuti nga 48 në total, kryeson Partia Socialiste

patos numerohen 19 kuti nga 48 ne total kryeson partia socialiste

Vijon procesi i numërimit edhe në Patos, ku nga 48 kuti në total, deri më tani janë numëruar 19 prej tyre.

Sipas rezultateve paraprake nga KQZ, kandidatja e koalicionit “BF” , Sofie Alushaj ka marrë deri më tani 1078 vota ose 24.22 %.

Sakaq, kandidati i PS Fation Duro, kryeson me 3103 vota ose 69.71%.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Spread the love

Similar Posts