PD: Ilir Meta dhe njerëzit e tij të qëndrojnë larg selisë blu! Koha kur Partia Demokratike përdorej si mburojë nga presidenti ka përfunduar
Partia Demokratike ka reaguar përmes një deklarate për media ku kërkon që presidenti Ilir Meta dhe njerëzit e tij të qëndrojnë larg selisë blu.

basha meta

“Koha kur PD përdorej si mburojë nga Ilir Meta ka përfunduar në 9 Shtator, kur PD u distancua nga Sali Berisha”, thuhet në deklaratën e selisë blu.

Një ditë më parë Meta tha se “asnjë shqiptar nuk e meritonte dhunën në protestën e 8 janarit” duke shtuar se udhëheqja e opozitës po provokon tension për të imponuar autoritetin e saj.

REAGIM I PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË

Ilir Meta dhe njerëzit e tij duhet të qëndrojnë larg selisë së Partisë Demokratike. Koha kur PD përdorej si mburojë nga Ilir Meta ka përfunduar në 9 Shtator, kur PD u distancua nga Sali Berisha.

Ndërhyrja e Presidentit të Republikës, njëlloj si Edi Rama, në një debat të brendshëm në Partinë Demokratike, tregon atë që kemi thënë që në nisje, që trekëndëshin Berisha-Rama-Meta e bashkon një hall i madh, por që nuk është as halli i Partisë Demokratike dhe as halli i qytetarëve shqiptarë.

Pastrimi i llumit të tranzicionit është mision për çdo demokrat, për çdo qytetar shqiptar dhe është e vetmja rrugë që Shqipëria të ecë përpara drejt të ardhmes europiane.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.