“Peja nuk ishte më e njëjtë pas asaj ngjarjeje”, 25 vite nga sulmi me armë që la disa të vdekur në lokal “Panda”. Torturë për të pafajshmit dhe inskenim nga….

“Peja nuk ishte më e njëjtë pas asaj ngjarjeje”, 25 vite nga sulmi me armë që la disa të vdekur në lokal “Panda”. Torturë për të pafajshmit dhe inskenim nga….

Nën tymin e temjanit të djegur që prifti e shpërndan për aromë, Lubomir Ristiq viziton varrin e të birit, pasi ndez qirinj e lutet për të. Më 14 dhjetor bëhet një çerek shekulli nga dita kur djali i tij atëkohë 18 vjeç, Svetisllavi, u vra bashkë me pesë shokë të tjerë në Pejë – pjesa […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts