Pekin 2022, SHBA do të shpallë një bojkot diplomatik, ndërsa sportistët nuk do të pengohen

Sipas CNN, administrata Biden pritet të njoftojë këtë javë se asnjë ekzekutiv amerikan nuk do të marrë pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore të Pekinit në 2022, duke zbatuar kështu një bojkot diplomatik të Lojërave.

Masa do të bëjë të mundur dërgimin e një mesazhi në Kinë për të drejtat e njeriut në skenën botërore, pa penguar pjesëmarrjen e atletëve amerikanë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.