Pele shtrohet sërish në spital, legjenda braziliane fillon trajtimet për luftën me kancerin

Legjenda e futbollit brazilian, por edhe atij botëror, Pele, është shtruar sërish në spital për të nisur trajtimet kundër kancerit në zorrën e trashë.

pele

81-vjeçari është shtruar në spitalin e Sao Paolos të hënën, i cili nisi menjëherë nga trajtimet.

“Gjendja e tij është e mirë dhe e qëndrueshme dhe do të dalë nga spitali ditët e ardhshme”, u shpreh spitali “Albert Einstein” në një deklaratë ditën e djeshme.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.