Pelegrinazhi në Malin e Tomorit, Samarxhi: Mijëra besimtarë janë bërë pjesë e ritualit. Janë marrë masa për…

Gazetari Ferdinand Samarxhi në një lidhje live për News24, foli për pelegrinazhin në Malin e Tomorit, ku tha se mijëra pelegrinë kanë vizituar vendin e shenjtë.

Samarxhi tha se këtë vit më shumë se çdo vit më parë janë marrë masa për mbarëvajtjen.

[embedded content]

“Nga ora në orë rritet numri i personave që vijnë në Malin e Tomorit. Për herë të parë janë marrë masat që të gjithë pelegrinët. Këtu njerëzit ndezin qiri dhe luten. Këtë vit u rregullua infrastruktura rrugore, gjë që më parë ka shkaktuar probleme për pelegrinët”, raportoi Samarxhi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts