Pelegrinazhi në Malin e Tomorrit, Baba Mondi: Të lutemi që të kemi paqe e dashuri me njëri-tjetrin

pelegrinazhi ne malin e tomorrit baba mondi te lutemi qe te kemi paqe e dashuri me njeri tjetrin
pelegrinazhi ne malin e tomorrit baba mondi te lutemi qe te kemi paqe e dashuri me njeri tjetrin

Mijëra qytetarë kanë marrë pjesë në pelegrinazhin në Malin e Tomorrit. Fluksi i pelegrinëve në Malin e Tomorrit është shumë i lartë, dhe çdo orë sa vjen dhe shtohet. Ndërkohë festa e shenjtë e Bektashinjve do të vijojë aktivitetin e saj deri më 25 gusht.

Në një intervistë për News24, Baba Mondi u shpreh se janë marrë të gjitha masat për t’i ardhur në ndihmë dhe për të treguar kujdes për besimtarët që i bashkohen pelegrinazhit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts