Peleshi paralajmëron reshje intensive shiu në të gjithë vendin: Agjencia e Mbrojtjes Civile ka koordinuar punën me të gjitha Prefekturat

peleshi paralajmeron reshje intensive shiu ne te gjithe vendin agjencia e mbrojtjes civile ka koordinuar punen me te gjitha prefekturat
peleshi paralajmeron reshje intensive shiu ne te gjithe vendin agjencia e mbrojtjes civile ka koordinuar punen me te gjitha prefekturat

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi paralajmëron për reshje intensive shiu gjatë ditës së shtunë. Sipas parashikimeve, shiu do të përfshijë pjesën më të madhe të vendit.

“Bazuar në informacionet e dërguara nga Instituti i Gjeoshkencës, gjatë ditës së shtunë parashikohen reshje intensive shiu në pjesën më të madhe të vendit.

Agjencia e Mbrojtjes Civile ka koordinuar punën me të gjitha Prefekturat e vendit, për të marrë masat në kohë dhe shmangur problematikat.  Çdo qytetar të komunikojë me strukturat vendore në rast nevoje. Në gatishmëri të plotë për t’ju përgjigjur çdo situate”, shkruan ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts