Pelosi shkon në Kiev, takohet me presidentin ukrainas: Do të jemi me ju deri sa të mbarojë lufta

pelosi shkon ne kiev takohet me presidentin ukrainas do te jemi me ju deri sa te mbaroje lufta
pelosi shkon ne kiev takohet me presidentin ukrainas do te jemi me ju deri sa te mbaroje lufta

Presidenti i Ukrainës, Volodymir Zelenksy është takuar me kryetaren e Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA, Nancy Pelosi në Kiev.

Zelensky ka shpërndarë në rrjete sociale një video nga momenti i takimit me Pelosin.

“Besojmë se po ju vizitojmë për t’ju falënderuar për luftën tuaj për liri… Lufta juaj është një luftë për të gjithë. Angazhimi ynë është që të jemi aty për ju derisa të përfundojë lufta”, tha Pelosi.

Asaj iu bashkuan përfaqësuesit amerikanë Jason Crow, Jim McGovern dhe Adam Schiff, shkruan AlJazeera.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts